Sklep BIOUP

Przy zakupach za min. 290 zł - zniżka 10% z kodem: naturalnie-bioup
Do 5 grudnia włącznie wysyłka gratis Inpost Paczkomat i Orlen Paczka! Pozostało:

Jak skutecznie i bezpieczne oczyszczać skórę?
Jak skutecznie i bezpieczne oczyszczać skórę?

Oczyszczanie skóry twarzy jest pierwszym i podstawowym krokiem w pielęgnacji skóry. Usuwa zanieczyszczenia skóry – i to zarówno te naturalne jak i zewnętrzne – makijaż, kurz, pył, które osadzają się na naszej twarzy. W czasie procesu oczyszczania usuwamy też martwe komórki naskórka. Jest to obowiązkowy codzienny rytuał – nie wolno bez zmycia makijażu kłaść się spać.  Skóra w nocy się regeneruje i musi mieć do tego odpowiednie warunki. To my jej te warunki stwarzamy. Jak skutecznie i bezpieczne oczyszczać skórę?

Jak skutecznie i bezpieczne oczyszczać skórę? Jakie produkty do oczyszczania wybrać?

Podczas rozmów na spotkaniach i warsztatach oczyszczanie i demakijaż zawsze są powracającym tematem w kontekście naturalnej pielęgnacji skóry. Jak to robić i czym, żeby ten proces sprzyjał skórze – z jednej strony skutecznie oczyszczał, a z drugiej nie niszczył jej barier ochronnych i nie zaburzał jej naturalnych procesów. Wydaje się nam wręcz, że w całym procesie pielęgnacji to właśnie oczyszczanie i demakijaż budzą najwięcej pytań i wątpliwości.

Kobiety do oczyszczania skóry używają rozmaitych produktów: czystej wody, mydła, żelów myjących, płynów micelarnych, mleczek, toników, mieszanek olejowych, płynów dwufazowych. Istotne jest, żeby dopasować rodzaj używanego produktu do rodzaju i wymagań swojej skóry jak również do stopnia zabrudzenia. Warto tu zwrócić uwagę, że dla kobiet malujących się symbolicznie lub wcale oczyszczanie jest dużo prostszym i delikatniejszym zabiegiem – czasem wystarczy przetarcie skóry wacikiem zwilżonym tonikiem czy hydrolatem. Po umyciu i oczyszczeniu nie powinniśmy odczuwać uczucia ściągnięcia skóry – choć wiele kobiet dopiero takie odczucie uznaje za sygnał, że skóra została dokładnie oczyszczona.

Olej – najskuteczniejszy sposób na oczyszczenie twarzy?

Najskuteczniej oczyścimy skórę używając produktów, w składzie których są oleje – a więc olejków myjących, olei do demakijażu oraz wszelkiego rodzaju emulsji, płynów dwufazowych i mleczek. Dzieje się tak dlatego, że podobne łączy się z podobnym – a zanieczyszczenia mają w większości charakter tłuszczowy.

Jak skutecznie i bezpieczne oczyszczać skórę, jeśli mamy wodoodporny, ciężki do usunięcia makijaż? Powinniśmy przed oczyszczaniem położyć na oczy waciki nasączone olejem lub produktem, którym oczyszczamy i zostawić na jakiś czas 10-15 sekund, aby dać szansę na rozpuszczenie się makijażu bez konieczności tarcia. Skóra wokół oczu jest delikatna, cienka i wrażliwa i jeśli będziemy ją regularnie trzeć, aby usunąć makijaż – przyspieszymy pojawianie się zmarszczek.

Olejek emulgujący – lekki i nietłusty

 Z rozmów wiemy, że nie wszystkim kobietom odpowiada oczyszczanie skóry olejami. Część z nas ma wrażenie, że skóra jest po tym zabiegu tłusta, a resztki makijażu pozostają nieusunięte. Podpowiadamy więc, że aby stało się to przyjemniejsze i skuteczne warto wypróbować Hydrfilowy olejek myjący BIOUP. Łączy on zalety pielęgnacji olejami i łatwość spłukiwania twarzy wodą. Skóra po takim myciu pozostaje czysta, gładka, a co najważniejsze – bez uczucia ściągnięcia.

Niezależnie od sposobu oczyszczania twarzy na zakończenie tego etapu tonizujemy skórę – a więc przywracamy jej właściwe pH.

W nocy oczyszczona skóra wraca do równowagi i regeneruje się. Rano więc w większości przypadków nie ma potrzeby gruntownego zmywania twarzy. Dla odświeżenia i nawilżenia cery, wystarczy przetarcie wacikiem z Jogurtową esencją oczyszczającą w piance BIOUP.

Zapisz się do naszego newslettera i zyskaj kod rabatowy 5% na najbliższe zakupy!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl