Sklep BIOUP

Przy zakupach powyżej 290 zł - rabat 10% z kodem: naturalnie-bioup

What are BIOUP cosmetics?
Rich in nature Based on natural ingredients
Unique receipts Best quality ingredients guaranteed
Effective High concentration of active substances
Animal friendly Not tested on animals

Natural, organic, artisanal

Oats, evening primrose, cucumber, hawthorn, apple tree, wild rose, marshmallow and arnica, and on the other hand exotic mango, papaya, guava, prickly pear, bamboo, baobab, pomegranate. In addition, essential vitamins for our skin in solid doses, hyaluronic acid and coenzyme Q10. Such a cocktail closed in a BIOUP bottle will delight every skin!

Read more

match the cosmetic to your skin

Choose your skin type

Not sure about your skin type?
Free BIOUP test will help you to determine it!
Check it

Sign up for our newsletter and get a 5% discount code for your purchases!

proste kosmetyki

Zaufaj naszym kosmetykom

Jakość surowców ma olbrzymie znaczenie, dlatego większość z tych, które wykorzystuję ma certyfikację organiczną lub nawet Ecocert.

Zobacz wszystkie

Naturalne, organiczne

Mam na imię Karolina. To ja jestem sprawczynią całego tego zamieszania. Właściwie trudno powiedzieć, kiedy i od czego się zaczęła moja przygoda z tworzeniem kosmetyków naturalnych. A nawet więcej – od czego się to wszystko zaczęło, bo używanie i tworzenie kosmetyków naturalnych, to tylko element większej całości – konsekwencja potrzeb, jakie się w nas zrodziły, dokonywanych wyborów i tego, jak żyjemy. Jedno jest pewne – choć BIOUP działa od niecałych trzech lat, to jego korzenie i przygotowania do jego stworzenia na pewno są we mnie od bardzo dawna.

Będąc jeszcze przed studiami spędziłam parę miesięcy w Bawarii i tamtejsze podejście do dbania o otoczenie, świadomość i odpowiedzialność konsumentów (to tam widziałam, jak ludzie odpakowują przy kasach kosmetyki i zostawiają tekturowe opakowania kasjerce zabierając tylko zawartość – aby dać sygnał producentom, że nie potrzebują dodatkowych kartoników!), a także daleko posunięte konkretne działania w trosce o środowisko wycisnęły na mnie olbrzymie piętno i stało się dla mnie oczywiste, że to jedyna droga.

Niezależnie od tego mając wrażliwą i alergiczną skórę przez lata szukałam kosmetyków, które by jej nie podrażniały. Moje regularne wizyty w Niemczech, dały mi już wiele lat temu możliwość poznania kosmetyków naturalnych i naturalnej chemii gospodarczej – gdy w Polsce właściwie nie były on jeszcze dostępne. Zaskoczeniem było dla mnie to, jak moja kapryśna skóra świetnie na większość z nich reaguje.

Dla świadomych kobiet

Równolegle sama zaczęłam robić proste kosmetyki - mydła, kule kąpielowe, a potem peelingi na bazie masła shea, masełka, kremy i maści. Świat olei, maceratów i ekstraktów wciągał mnie coraz bardziej i nigdy zdobywanie wiedzy nie sprawiało mi tyle przyjemności. Szybko dołączyło się do tego zbieranie i przetwarzanie ziół, pochłanianie kolejnych książek o funkcjonowaniu skóry i procesach, jakie w niej zachodzą, zastosowaniach surowców naturalnych w kosmetykach.

Zaczęłam prowadzić warsztaty z tworzenia kosmetyków i… przy tym chciałam zostać – bo oglądanie szczęścia, jakie eksploduje, gdy człowiek wykona sam swój kosmetyk było dla mniej największą przyjemnością.

Czasami los stawia na naszej drodze ludzi, którzy wpływają na nasze życie i stają się katalizatorem zmian. Takich ludzi i ja spotkałam. Przekonali mnie i dali jakąś odwagę do ubrania moich kosmetyków w nazwę marki i wyjścia z nimi do Was. Staram się, aby kosmetyki BIOUP wspierały skórę w zgodzie z jej naturalnym rytmem. Jakość surowców ma olbrzymie znaczenie – dlatego większość z tych, które wykorzystuję ma certyfikację organiczną lub nawet Ecocert. Moim marzeniem jest, aby kosmetyki, które tworzę były dla Was źródłem zadowolenia i aby dzięki nim Wasza skóra piękniała z dnia na dzień. Nic nie daje większej satysfakcji niż parę zdań od którejś z Was – napisanych w mailu czy rzuconych na targach – że działa, że super, że najlepsze. Wtedy właśnie rosną skrzydła.

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper.pl