Tajemnica działania serum regenerującego MOON SHOT od BIOUP

Tajemnica działania serum regenerującego MOON SHOT

Serum regenerujące Moon Shot

Jak zrobić dobry kosmetyk naturalny, serum regenerujące?

Nie wystarczy zmieszać ze sobą wartościowe składniki. W kompozycji, jaką jest gotowy produkt każdy składnik ma swoje zadanie i swoje znaczenie, a jego ilość jest dokładnie określona. Więcej nie znaczy lepiej – równowaga i wzajemne współoddziaływanie surowców – to droga do skutecznej receptury. Jeśli chodzi o surowce naturalne, to nie ma niestety opracowań, ile którego oleju należałoby dodać, żeby uzyskać najlepszy efekt. Receptury są więc wynikiem testów, prób i porównań. I tu dochodzimy do najważniejszej kwestii – przemyślanych, wielokrotnie testowanych receptur. Receptura serum regenerującego była zmieniana, dopracowywana i testowana przez ponad rok nim uznaliśmy ją za dobrą i skuteczną. Opinie o tym produkcie, które już do nas powoli wracają są potwierdzeniem, że warto było postawić sobie wysoko poprzeczkę. Bardzo się z tego cieszymy!

 

Kosmetyk, który naprawia skórę.

 

Chcieliśmy stworzyć kosmetyk, który będzie przywracał skórze prawidłową kondycję. W rozmowach z kobietami powtarzającym się wątkiem jest problem przesuszonej skóry, podrażnienia, uczucie napięcia, szorstkość. Powodów szukamy w złej jakości wody, powietrza, pogodzie, noszeniu czapek (przesuszone czoło). Dodajmy do tego nasze codzienne zabiegi upiększające i pielęgnacyjne –  makijaż, demakijaż. Z dużym prawdopodobieństwem możemy się pokusić o diagnozę, że płaszcz hydrolipidowy naszej skóry mógł zostać naruszony. Najczęściej popełnianym błędem jest szukanie kosmetyków nawilżających – lekkich formuł, żeli. To przynosi tylko chwilową ulgę, ale nie pomoże na dłuższą metę. W takiej sytuacji skórę trzeba odżywić i zregenerować, odbudować płaszcz hydrolipidowy, a jednocześnie zabezpieczyć przed utratą wilgoci. My bardzo chętnie używamy określenia, które naszym zdaniem najlepiej oddającego istotę działania. Mianowicie skórę trzeba NAPRAWIĆ, przywrócić prawidłowe funkcjonowanie, odbudować, dożywić. I tu wkracza MOON SHOT – serum regenerujące BIOUP.

 

Podstawa serum regenerującego to zawsze jakość surowców.

 

Jakość surowców jest dla nas podstawową kwestią. Większość olei wchodzących w skład naszych produktów posiada certyfikację ekologicznego pochodzenia. To znaczy, że nie tylko w trakcie uprawy nie były traktowane chemicznymi środkami, ale i proces tłoczenia oleju przebiegł naturalnie (bez rozpuszczalników, których resztki często pozostają w olejach). Większość olei jest nierafinowana – czyli nie jest poddawana dodatkowemu oczyszczeniu, które pozbawiają olej części substancji odżywczych. Ceną za to jest ich charakterystyczny, dość intensywny zapach, ale osobom obeznanym z kosmetykami naturalnymi zazwyczaj on nie przeszkadza.

Jak serum działa i skutecznie regeneruje skórę?

Oparliśmy recepturę na trzech olejach o wybitnych właściwościach regenerujących i naprawiających skórę: awokado, tamanu i dynia. Ponadto wykorzystaliśmy olej z wiesiołka oraz gamę szlachetnych olei o działaniu wygładzającym, rewitalizującym i zabezpieczającym skórę – arganowy, z nasion baobabu i granatu, skwalan z trzciny cukrowej. Wyciąg z prawoślazu zapewnia dodatkowe nawilżenie i ukojenie skóry. Całości dopełnia mocny duet witamin C i E – odmładzając, działając antyoksydacyjnie i rewitalizująco.

Cechą charakterystyczną wszystkich użytych surowców jest bardzo wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT). Ich bogactwo zarówno w diecie jak i kosmetykach warunkuje odpowiednie nawilżenie skóry i prawidłowy jej metabolizm. Brak tych kwasów objawia się między innymi osłabieniem bariery ochronnej skóry, suchością naskórka, nadmiernym rogowaceniem, łuszczeniem, łatwym podrażnianiem i zaczerwienieniem skóry oraz spowolnionymi procesami gojenia. Wyróżnia je również wyjątkowa obfitość roślinnych steroli (fitosteroli). Stanowią one odpowiednik steroli występujących w ludzkiej skórze wzmacniających barierę naskórkową, działających przeciwzapalnie i przeciwalergicznie oraz immunostymulująco (wzmacniają układ odpornościowy skóry). Poprawiają też elastyczność i spójność skóry.

Nr 1 – Olej awokado

Pierwszym składnikiem jest olej awokado. Już samodzielnie mógłby się stać balsamem dla skóry. Trudno się nie zachwycić jego potencjałem w zastosowaniach kosmetycznych:

  • bogaty w składniki odżywcze – proteiny, aminokwasy, fitosterole, witaminy (między innymi A i E) i minerały
  • posiada mocno regenerujące właściwości –  gojące zranienia i ubytki skóry
  • doskonały środek odżywczy dla skóry suchej, uszkodzonej, popękanej a także przy egzemach i łuszczycy, jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę w długotrwałych kuracjach
  • bardzo łagodny, zmiękczający, działa okluzyjnie (zabezpiecza przez utratą wilgoci)
  • łatwo wnika w skórę i ułatwia wnikanie w nią substancji, które są w nim rozpuszczone – a więc transportuje je przez naskórek do skóry właściwej
  • nie tylko chroni przed promieniowaniem UVA i UVB, ale posiada zdolność odwracania szkód spowodowanych przez słońce
  • stymuluje produkcję kolagenu w skórze
  • działa bakteriobójczo i przeciwgrzybiczo – dzięki obecności skwalenu

Nr 2 – Olej tamanu

Olej tamanu cieszy się zasłużoną sławą specyfiku leczącego skórę. W rejonach tropikalnych skąd pochodzi jest stosowany od wieków w leczeniu problemów skórnych – trudno gojących się ran, ukąszeń. Posiada on właściwości gojące, przeciwzapalne oraz wykazuje się działaniem antybiotycznym. Swoje działanie zawdzięcza nie tylko dużej ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych, ale również bogactwu flawonoidów. A choć niezwykłe właściwości są potwierdzone nawet badaniami, wiemy że w dużym stężeniu bywa dla niektórych osób zbyt intensywny i podrażnia. W naszym serum dodaliśmy go tyle, aby wykorzystać jego działanie, ale kosmetyk nadal pozostaje delikatny dla skóry.

Nr 3 – Olej z pestek dyni

Przechodzimy do oleju, który wytępuje w recepturach kosmetycznych dość rzadko – a szkoda, bo ma do zaoferowania bardzo dużo. To trzeci olej zielony – z pestek dyni. Jest bardzo treściwy i poza nienasyconymi kwasami tłuszczowymi, skwalenem i karotenoidami obfituje w witaminy C, E, D, K oraz witaminy z gruby B. Dodatkowo zawiera składniki mineralne takie jak selen (jedno z najbogatszych źródeł selenu), cynk, wapń, żelazo, fosfor. Dzięki obecności charakterystycznego dla tego surowca związku – kukurbityny – delikatnie i skutecznie łagodzi podrażnienia i przynosi ulgę. Kukurbityna działa też wpływa na działanie przeciwzapalne, zmniejsza zaczerwienienia i szorstkość skóry, przyspiesza regenerację, zwiększa elastyczność.

Nr 4 – Olej z wiesiołka

Olej z wiesiołka jest jednym z bioolei – czyli olei o wysokiej aktywności biologicznej i farmakologicznej. Zawiera on około 80% NNKT (nienasyconych kwasów tłuszczowych) z szeregu omega-6. Znakomicie uzupełnia niedobory kwasu GLA w organizmie. Co ciekawe – najlepsze efekty daje jednoczesne podawanie oleju wewnątrz i aplikowanie na zewnątrz na skórę. Warto tu podkreślić jeszcze raz, że obecność tego kwasu w naszym organizmie i w naszej skórze jest istotna dla jej prawidłowego funkcjonowania. Jego brak objawia się zwiększoną podatnością na alergie skórne, nadmiernym rogowaceniem i złuszczaniem naskórka i może prowadzić do zmian chorobowych i dermatologicznych (np. atopowego zapalenia skóry).

Szlachetne oleje uzupełniające serum regenerujące

Uzupełnienie receptury wyjątkowymi olejami kosmetycznymi – arganowym, z nasion baobabu i granatu oraz skwalanem z trzciny cukrowej  podbija właściwości wygładzające, uelastyczniające, ujędrniające i… regenerujące – bo przecież głównie o odbudowę i regenerację w naszej recepturze chodziło!

Dostępne są dwie pojemności Serum regenerującego MOON SHOT – 30ml oraz 15ml.

Zapisz się do naszego newslettera

I bądź zawsze na bieżąco:

Zapisując się na Newsletter akceptujesz Regulamin sklepu i Politykę prywatności.