O nas

BIOUP your skin, BIOUP your body, BIOUP your life!

Naszą pasją, wizją i marzeniem było stworzenie polskiej marki kosmetyków naturalnych – nieprzypadkowych, przemyślanych receptur ukierunkowanych przede wszystkim na ochronę i wspieranie skóry.

Szperamy, wertujemy, klikamy szukając surowców o unikalnych właściwościach ochronnych a jednocześnie stymulujących. Tajemnica skuteczności naszych kosmetyków to wiedza połączona z pasją, doświadczenie płynące z niekończących się prób i eksperymentów i coś ekstra od samej natury – efekt synergii – czyli wzajemne wzmacnianie swojego działania przez dobrze dobrane naturalne składniki.

Fascynuje nas kosmetologia, zielarstwo oraz poznawanie właściwości roślin i ziół – od lat zbieramy więc, przetwarzamy, eksperymentujemy, prowadziliśmy warsztaty z tworzenia kosmetyków. Z licznych spotkań i warsztatów czerpiemy wiedzę, z czym zmagają się kobiety, co jest dla nich ważne, trudne, ciekawe w pielęgnacji skóry, na co zwracają uwagę. To w dużej mierze właśnie kobiety, z którymi mieliśmy okazję rozmawiać dały nam moc i zmobilizowały do stworzenia własnej marki – dziękujemy ☺

W każdej buteleczce i słoiczku, na którym widnieje logo BIOUP znajdziecie nie tylko najwyższej jakości roślinne substancje aktywne, oleje, destylaty, wyciągi i maceraty, ale też pasję i pozytywną energię, która z pewnością wzmocni działanie kosmetyku ☺

To nie maszyna napełniła większość buteleczek – to my – specjalnie dla Was.

Jak tworzymy kosmetyki BIOUP?

Przywiązujemy bardzo dużą wagę nie tylko do receptur naszych kosmetyków, ale do przemyślanych decyzji na każdym etapie ich powstawania – od wyboru surowców i dostawców poprzez transport, sposób przechowywania, sam proces produkcji aż po wybór odpowiednich opakowań i na końcu starania, aby możliwie skrócić czas, w którym gotowy produkt trafi do Waszych rąk.

Dlaczego warto nam zaufać?

Niezwykle ważna jest dla nas rzetelna informacja, jaką Wy – nasze klientki – od nas dostajecie. Dlatego prezentujemy proces powstania kosmetyku – od pomysłu/ idei do gotowej buteleczki w Waszej łazience.

Jak się rodzi nowy kosmetyk?

Własny pomysł, zasłyszany komentarz czy sugestia i powstaje zarys nowego produktu. Jak powinien działać? Czego od niego oczekujemy? A czasem całkiem z drugiej strony – poznajemy wyjątkowe właściwości jakiegoś surowca czy ekstraktu, które stają się natchnieniem i rodzi się myśl, że trzeba to wykorzystać, a za nią pomysły z czym połączyć, jak wzmocnić jego działanie.

Wybór surowców i dostawców

Wybór, a trafniej byłoby napisać „znalezienie” dostawców nie jest proste. Jesteśmy małą, rzemieślniczą firmą – nie kupujemy po 200kg oleju, ale chcemy mieć surowiec najlepszy i najświeższy, a nie taki, który przeszedł przez łańcuszek pośredników i u każdego przeleżał w magazynie. Chcemy też znać źródło, sposób destylacji/tłoczenia i na dowód dostać certyfikaty organiczności, ekologicznego pochodzenia olei, wyciągów i destylatów, z których korzystamy. Z doświadczenia wiemy, że ten sam olej pochodzący z różnych krajów lub od różnych producentów może się od siebie znacznie różnić właściwościami, a nam zależy na jakości i tu nie jesteśmy skłonni do kompromisów. Czasem właśnie nie skomplikowanie receptury, ale postawienie na jakość wybieranych składników przesądza o skuteczności działania gotowego kosmetyku. Zresztą to zjawisko doskonale znane każdemu, kto dba o żywienie – inaczej smakuje warzywo z ekologicznej uprawy rosnące i dojrzewające we własnym tempie, a inaczej z supermarketu. Z olejami i innymi surowcami roślinnymi jest tak samo – tylko mało kto ma taką świadomość i możliwość porównania.

Transport i magazynowanie

Dla zatrzymania w surowcach drogocennych właściwości niezbędna jest ich ochrona przed światłem oraz podwyższoną temperaturą. Dbamy o to, żeby w transporcie i w naszym magazynie surowce oraz gotowe kosmetyki miały odpowiednie warunki ☺

Badania laboratoryjne i dokumentacja

Spełniamy wszystkie wymogi sanitarne dotyczące produkcji kosmetyków, a same kosmetyki z logo BIOUP są przebadane laboratoryjnie i posiadają odpowiednią dokumentację pozwalającą na ich sprzedaż na terenie Polski i Unii Europejskiej.

Bezpieczne, wygodne i ładne opakowania

Opakowanie powinno być ładne, wygodne w użyciu oraz- co najważniejsze – skutecznie zabezpieczać swoją zawartość. W wyborze opakowań staramy się połączyć bezpieczeństwo ze zdrowym rozsądkiem oraz estetyką. Wszystkie sera olejowe oraz toniki roślinne zamykamy w szklanych butelkach z ciemnego szkła lub zaciemniamy wnętrze etykietą – aby nie dopuścić do nich światła niszczącego ich cudowne właściwości i przyspieszającego proces utleniania. Z kolei przy dużym olejku myjącym zdecydowaliśmy się na ciemny plastik. Często używa się go w wannie lub pod prysznicem – zależało nam na lekkim, poręcznym opakowaniu, które nie stłucze się, gdy przypadkiem wyślizgnie się nam z rąk albo spadnie z krawędzi wanny. Wszystkie opakowania testujemy w zakresie szczelności oraz aplikowania odpowiedniej porcji kosmetyku.

Zdecydowaliśmy się nie pakować naszych produktów w dodatkowe tekturowe opakowania, aby ograniczyć produkcję odpadów tam, gdzie jest to możliwe.

Zawsze świeży produkt

Produkty przygotowujemy w małych seriach, aby nie czekały na swoją kolej w magazynie długie miesiące, ale miały możliwość szybko trafić do Was.

Jakie są kosmetyki BIOUP?

Dla świadomych kobiet

Opracowując receptury myślimy o potrzebach kobiet w wieku 30-50 lat. Szukamy surowców, które pomagają skórze zachować młody wygląd, ale przede wszystkim pozwalają i ułatwiają jej prawidłowe funkcjonowanie. Wierzymy, że zdrowa skóra traktowana dobrymi bezpiecznymi, naturalnymi kosmetykami jest w stanie skuteczniej oprzeć się szkodliwym warunkom, w jakich przebywamy (pył, zanieczyszczenia, klimatyzacja, wiatr), zmianom, które się na niej z upływem czasu coraz chętniej pojawiają, czy wreszcie samemu upływowi lat. Właściwie oczyszczona, odżywiona i ukojona będzie po prostu piękniej wyglądać.

Naturalne, organiczne

Tworzymy je z naturalnych składników pochodzących ze sprawdzonych źródeł – renomowanych dostawców z Polski i Europy. Surowców można powiedzieć żywych, o bardzo małym stopniu przetworzenia – takich jak wyciągi, oleje, maceraty czy destylaty oraz substancji pochodzenia roślinnego, ale przetworzonych przez człowieka. Tam, gdzie jest to niezbędne używamy konserwantów aprobowanych do użycia w kosmetykach przez instytucje zajmujące się certyfikacją produktów – takich jak Ecocert.

Ekologiczne

W dużej części. Większość surowców używanych przez nas do produkcji ma certyfikaty ekologiczne. A to znaczy, że nie tylko w okresie wzrostu danej rośliny była ona traktowana bez użycia szkodliwych nawozów i środków ochrony roślin, ale i w procesie pozyskiwania z niej surowca (oleju, destylatu) nie zostały użyte środki chemiczne.

Rzetelne

To dla nas bardzo ważny punkt. Jeśli umieszczamy na etykiecie informację, że w serum jest witamina C, to znaczy że jej udział jest na tyle duży, że warto to zaznaczyć, bo z pewnością będzie działać. Nie uciekamy się do chwytów marketingowych, jeśli udział jakiegoś surowca jest minimalny – chyba że takie są wskazania w jego stosowaniu. Zależy nam na dostarczaniu rzetelnej informacji i naprawdę dobrych kosmetyków obfitujących w dobroczynne składniki.

Przemyślane

Formuły naszych kosmetyków są czasem proste, czasem bardziej skomplikowane, ale zawsze wynika to z testów, wielu przemyśleń i prób, jakie połączenie zadziała najlepiej. W swoich poczynaniach opieramy się na badaniach, ale również na udokumentowanej w literaturze wiedzy zielarskiej gromadzonej od pokoleń.

Rzemieślnicze

Robione w małych partiach i wielkim chaosie, ale zawsze wytwarzane ze starannością i zaangażowaniem oraz mnóstwem pozytywnej energii płynącej z radości tworzenia dobrych naturalnych kosmetyków.

Polskie i zrównoważone

Kosmetyki BIOUP wytwarzane są w Polsce. Wiele składników w naszych recepturach to surowce rodzime – czyli pochodzące z roślin rosnących lokalnie – na terenie Polski i Europy. Nie oparliśmy się jednak włączeniu w receptury roślin niedostępnych u nas, a odznaczających się wyjątkowymi właściwościami pielęgnacyjnymi i wspierającymi skórę. W takich przypadkach zawsze – jeśli to możliwe staramy się pozyskiwać surowce ze źródeł zrównoważonych, dbających o dobro środowiska i ludzi.

Bezpieczne

Każdy kosmetyk z logo BIOUP przeszedł przez szereg badań laboratoryjnych potwierdzających jego bezpieczeństwo. Nasze kosmetyki są prawnie dopuszczone do obrotu w Polsce i poza jej granicami.

Może się jednak zdarzyć, że naturalny kosmetyk wywoła niepożądana reakcję u kogoś, kto będzie miał alergię na któryś ze składników. W takiej sytuacji należy zaprzestać używania kosmetyku. Po jakimś czasie próbę można powtórzyć – aby upewnić się, czy podrażnienia nie było spowodowane czymś innym.

Nie testowane na zwierzętach

Oczywiście, że nie. Mamy dobrą informację dla wszystkich, którzy dobrnęli do tego ostatniego punktu: z czystym sumieniem możecie sięgać po polskie i europejskie kosmetyki (oczywiście te legalne, przebadane, z dokumentacją), które tego oznaczenia nie mają, ponieważ na terenie Unii Europejskiej obowiązuje zakaz testowania produktów kosmetycznych na zwierzętach, jak również nie wolno używać składników, które takie testy przeszły. Kosmetyki BIOUP testujemy na naszych ochotniczkach i ochotnikach – którzy mają się bardzo dobrze, a ich cery pięknieją z dnia na dzień ☺

Wegańskie

Na razie wszystkie nasze kosmetyki są wegańskie. W przyszłości planujemy wprowadzić formuły wykorzystujące cudowne właściwości wosku pszczelego.

Zapisz się do naszego newslettera

I bądź zawsze na bieżąco:

Zapisując się na Newsletter akceptujesz Regulamin sklepu i Politykę prywatności.